Dnešní den strávili žáci třídy VIII. B na výletě v Nových Heřminovech. Cestu jsme zahájili na autobusovém nádraží v Krnově, kde si žáci procvičili jednu z důležitých dovedností běžného života – samostatný nákup jízdenek přímo u řidiče autobusu.
Po příjezdu do Nových Heřminov jsme zamířili za zvířátky. Velkou radost dětem udělala možnost krmit a zblízka pozorovat lamy, kozy, oslíka, králíky, morčata i andulky. Kontakt se zvířaty byl pro mnohé příjemným zážitkem a příležitostí dozvědět se něco nového o jejich životě a potřebách.
Po prohlídce a setkání se zvířecími obyvateli areálu přišla na řadu sladká odměna v podobě výborné zmrzliny, která v teplém počasí přišla všem vhod.
Výlet jsme si společně užili, strávili příjemný čas mimo školní prostředí a odvezli si mnoho krásných zážitků. Takové akce nám umožňují rozvíjet samostatnost, sociální dovednosti i schopnost orientovat se v běžných životních situacích – a to vše přirozenou a zábavnou formou.

