V mateřské škole proběhla canisterapie, která dětem přinesla radostné a zároveň velmi uklidňující setkání se speciálně vycvičeným psem.
Děti měly možnost psa pozorovat, pohladit ho a zapojit se do jednoduchých aktivit pod vedením canisterapeuta. Kontakt se zvířetem podporoval jejich emoční pohodu, empatii a schopnost navazovat kontakt s okolím.
Canisterapie zároveň přispěla k rozvoji sociálních dovedností, komunikace i zodpovědného přístupu ke zvířatům. Pro děti to byl silný a pozitivní zážitek, který přirozeně propojil učení s prožitkem.

